Italdesign Airbus Pop.Up: літаюча машина найближчого майбутнього
Ідея транспортного засобу, який міг би пересуватися дорогами, а за необхідності підніматися в повітря, давно непокоїть уми інженерів.
Спільний проект дизайнерського ательє Italdesign і відомого авіабудівного концерну Airbus, під назвою Pop.Up, відкриває у цій сфері абсолютно нові горизонти.
Концепт, який отримав назву Pop.Up, являє собою модульну конструкцію, що складається з трьох елементів: шасі, пасажирської капсули та літального апарату.
Очікуйте за 10 хвилин…
Принцип роботи Pop.Up гранично простий: пасажири планують свою подорож і замовляють машину за допомогою спеціального додатка на планшеті, смартфоні або «розумних» окулярах. Система автоматично розраховує оптимальний маршрут з урахуванням потреб клієнта, часу, трафіку та інших умов. При цьому подорож може здійснюватись як на землі, так і в повітрі залежно від уподобань пасажирів.
Передбачається, що за наявності розвиненої інфраструктури процес подачі Pop.Up в обране місце потребуватиме щонайбільше 10 хвилин, а вартість кілометра шляху буде порівнянна з вартістю звичайного таксі.
Літак на двох
Серце Pop.Up – двомісна капсула. Вона представляє собою високотехнологічний кокон із карбонового волокна. За своїми розмірами пасажирський модуль нагадує Smart ForTwo: довжина 2,6 м, висота – 1,4 м, ширина – 1,5 м.
Для руху дорогами загального користування капсула приєднується до чотириколісного візка-електрокара, також виготовленого з вуглепластику. Вона оснащена літій-іонною батареєю і двома електромоторами-колесами.
Батарея має енергоємність 15 кВт-год і здатна заряджатися до 100% лише за 15 хвилин. Сумарна потужність двох електромоторів, що вбудовані в задні колеса візка, досягає 60 кВт (82 к.с.). За словами творців, на землі Pop.Up може їздити на відстань до 130 км, а максимальна швидкість досягає 100 км/год.
Автомобіль з… вертикальним зльотом
Для подорожей між мегаполісами капсула від’єднується від наземного модуля і під’єднується до авіамодуля. Останній являє собою електричний квадрокоптер розміром 5×4,4 м з вісьмома пропелерами. Кожен електромотор розвиває 17 кВт (23 к.с.), а сумарна потужність досягає 136 кВт (185 к.с.). Живлення для роторів забезпечує власна літій-іонна батарея енергоємністю 70 кВт-год.
У процесі польоту Pop.Up може набирати швидкість до 100 км/год. Зліт і посадка здійснюються вертикально. Максимальна дальність польоту досягає 100 км.
Коли пасажир сідає в капсулу, електроніка не тільки розпізнає його, а й аналізує настрій людини. Залежно від цього вона запропонує те чи інше підсвічування салону.
Під час подорожі пасажир може слухати музику, дивитися кіно або знайомитися з останніми новинами, які виводяться просто на скло капсули. Вся інформація про поїздку проектується на великий РК-дисплей.
Створення у великих мегаполісах подібної транспортної системи дасть змогу суттєво скоротити час переміщення жителів, розвантажить дороги, а також мінімізує ризик аварій. Крім того, важливим аргументом на користь такого виду транспорту є його екологічна чистота. Творці Pop.Up припускають, що щось подібне може з’явиться в реальному житті вже у 2030 році.