Купив авто – міняй оливу : чому
Чому після купівлі уживаного авто рекомендується неодмінно поміняти моторну оливу?
Якщо вам потрібна проста відповідь, то вона така: тому що це тепер ваш автомобіль і ви відповідаєте за його надійність і довговічність. Адже саме від мастила значною мірою залежить залишковий ресурс силового агрегата – ви ж не хочете незабаром робити капітальний ремонт двигуна? Також від оливи, залитої в ваш двигун, залежить робота його вузлів і систем, наприклад гідрокомпенсаторів клапанів, фазозсунення в ГРМ. Тобто в деяких випадках через мастило двигун може просто зупинитися. Ну і нарешті, якщо у машини тепер новий господар, її «оливова» історія має починатися з чистого аркуша – новий власник повинен точно знати, що у нього залито в двигун. Щоб експлуатувати його відповідним чином, а в разі якихось несправностей мати достовірні вихідні дані для діагностики.
Ось чому, купивши машину з рук, варто одразу приділити увагу системі змащення.
Якщо ви ставитеся до тих людей, які хочуть знати подробиці, вам варто читати далі. Ми не хочемо сказати, що попередній власник був людиною скупою і недбалою, але ніхто не гарантує вам, що мастило в моторі завжди було якісним, свіжим і потрібного типу. Та й роки неодмінно беруть своє – машина ж не нова. А отже, в системі змащення, та й просто на внутрішніх деталях двигуна можуть накопичитися смолисті відкладення, нагар і інші непотрібні продукти. Вони погіршують умови змащення, тепловіддачу, можуть повністю закупорити якийсь канал.
Отже, купивши уживаний автомобіль, рекомендується не просто поміняти оливу і фільтр, а й промити систему змащення. Тут варто застерегти від використання промивного мастила – досвідчені фахівці не радять використовувати його. Оскільки, як правило серйозні виробники таких не виробляють, а довіряти свій двигун маловідомій продукції все ж таки не варто. Тому рекомендується використовувати так звані промивки – суміші, які додаються в оливу, що вже працює в двигуні. Якщо обрати якісний препарат від відомого виробника, він підвищить миючу здатність мастила, і змивши відкладення, буде утримувати їх у хорошому стані.
Наприклад, так працює препарат авторитетного виробника Liqui Moly – промивка Effektiv. Не погіршуючи при тому змащувальних властивостей оливи! До речі, саме цим і відрізняються якісні фірмові промивки від дешевих.
До речі, це якраз зручний момент з допомогою експертів обрати свою «оливову стратегію» на весь період експлуатації купленої машини.
Адже у провідних виробників мастил лінійка продукції надзвичайно широка – наприклад, у німецького бренду Liqui Moly тільки легкових сортів більш ніж тридцять. Зроблено це для того, щоб якнайточніше добрати тип мастила (його рецептуру) для конкретного споживача. Не лише зважаючи на приписи автовиробника, а й з огляду на умови експлуатації машини, в нашому випадку – з її стану. Якщо коротко, можна дати такі рекомендації. При явно зношеному двигуні, що під’їдає мастило, варто перейти на оливу з дисульфідом молібдену (якщо зовсім конкретно – в лінійці Liqui Moly це MoS2 Leichtlauf.
Якщо двигун у нормальному стані, то у виборі мастила потрібно орієнтуватися на вимоги виробника (допуски). А для продовження життя двигуна додайте протизношувальні присадки (наприклад, Liqui Moly CeraTec).
Нарешті, якщо ви хочете продовжити життя автомобіля і без проблем експлуатувати його, не звертайтеся до гаражних авторитетів, а до кваліфікованих сфахівців із мастильних продуктів.