Як не влетіти на гроші: 5 правил безпеки під час продажу авто
1.Якщо ви продаєте машину, що стоїть під вікнами, на цей час поставте її на стоянку: під виглядом покупців оглядати її (а точніше – її замки й охоронну систему) можуть прийти професійні автозлодії. Краще не давати їм такої можливості.
2.Не погоджуйтеся на пропозицію покупця їхати для діагностики автомобіля «у гараж до приятеля» або у віддалені заміські СТО – так можна втратити не лише машину, а й життя.
3.Навіть якщо покупець викликає довіру, організуйте розрахунок із ним через банк, касири якого перевірять і професійно перерахують купюри. Не віддавайте в чужі руки пачку грошей після того, як їх перерахували – банкноти можуть підмінити так, що ви й не помітите.
4.Не ходіть на операцію без надійного товариша – він може стати не лише вашим захистом на випадок зустрічі зі зловмисниками, а й свідком передавання грошей, ключів і документів на машину.
5.Постарайтеся наостанок встановити теплі стосунки з покупцем – хоча б тому, що згідно з Цивільним Кодексом України, він може вимагати повернути йому гроші з причини того, що в машині виявлено дефект, правду про який ви навмисне приховали. Буває, що після здійснення угоди покупець телефонує продавцю з питаннями про автомобіль, місце придбання запчастин тощо. Намагайтеся ввічливо відповідати на ці дзвінки, навіть якщо це скарги на відмови та поломки – чому б просто по-людськи не допомогти співвітчизнику, який вирішує ті самі проблеми, які нещодавно вирішували і ви?