Вилучення автомобілів для ЗСУ: у Міноборони роз'яснили деталі процесу
З 18 травня набирає чинності новий закон про мобілізацію. Він дозволяє вилучати транспортні засоби на користь ЗСУ. Причому йдеться не тільки про автомобілі, а й про спецтранспорт, сільгосптехніку та інші машини.
Цей пункт викликав справжній резонанс серед українців, тож у Міноборони вирішили роз’яснити сам процес конфіскації машин та хто може проводити процедуру. Отже, вилучити авто можуть представники ТЦК чи СП, центральні та регіональні органи СБУ, підрозділи розвідувальних органів України. Для цього потрібне відповідне рішення місцевої влади.
За словами представника Міноборони України Дмитра Лазуткіна, мобілізація транспортних засобів – це крайній захід, який застосовуватиметься лише у разі потреби. Вилучатимуть ті машини, що підходять для військових потреб. Якщо в одного українця зареєстровано кілька авто, то заберуть те, що більше підходить для оборонних потреб.
Виняток зроблено тільки для тих громадян, які мають інвалідність І чи ІІ групи, або мають дитину з інвалідністю. Також не підлягає конфіскації авто, що є джерелом прибутку. У законі прописані терміни повернення машини власнику після демобілізації. Згідно з документом, її мають повернути протягом 30 днів й без ознаків пошкодження. Якщо такі є, то власнику належить компенсація замість транспортного засобу.