Тримай баланс: найкращі шини за критерієм ціна-якість
Ви пересічний український автомобіліст і преміальні літні шини для вас надто дорогі. А бюджетні не сприймає ваша потужна машина і активний стиль їзди. Тобто, ваш варіант – шини середнього цінового сегменту. Але в їхньому широкому асортименті вам треба обрати модель, чиї характеристики відповідатимуть саме вашим потребам.
Баланс ціна-якість відображає майстерність конструкторів забезпечити прийнятні характеристики автомобільних шин при невеликій ціні. Але у техніці див не буває: недорога покришка не може мати усі показники на високому рівні. А значить, частина характеристик будуть слабшими. І завдання автовласника тут – розібратися з особливостями кожної цікавої моделі і обрати найбільш підходящу. Адже поняття вдалого балансу ціна-якість у кожного водія своє.
Характеристики автомобільних шин – відбираємо літню гуму “під себе”
Ще перед купівлею нових літніх шин водій повинен розуміти, які показники для нього важливі і якими він може пожертвувати. Основні характеристики, за якими тестують шини професіонали та за якими вибирають своїй машині літнє “взуття” власники, такі:
- Гальмівний шлях. Показник, важливий для прихильників агресивної їзди, а ще – для тих мешканців великого міста з інтенсивним трафіком, які постійно їздять широкими швидкісними міськими магістралями. Для малого містечка або для їзди другорядними вулицями ця характеристика може бути не настільки важлива;
- Керованість. На практиці це означає можливість без наслідків об’їхати несподівану перешкоду на дорозі: дитину, тварину, інше авто, яке “підрізало” вас. Також високі вимоги до цього параметру у водіїв, які часто їздять багатосмуговими дорогами, де може бути неочікуване “підрізання” колегами по потоку. Якщо у потенційно небезпечних місцях ви зазвичай їдете повільно і уважно, то така характеристика як керованість для вас на не першому місці;
- Аквапланування. Зазвичай машина спливає на шару води на асфальті непомітно, тому важливо, щоб аквапланування наставало на якомога більшій швидкості. Якщо ви маєте витримку і будете повільно їхати у дощ навіть там, де небезпеки неначе немає, цей показник не буде для вас принципово важливим;
- Поведінка на мокрій поверхні. В абсолютній більшості випадків усі основні параметри шини змінюються разом зі зміною стану поверхні. Шина, яка чудово гальмує і керується на сухому асфальті, ніколи не буде так само відмінно поводитись в цих дисциплін на мокрій дорозі. І навпаки. Тому варто знати, в яких поведінка в яких умовах для вас найбільш важлива.
- Ресурс. Відмінність цього показника у різних моделей може сягати 20%, але біда у тому, що навіть у незалежних тестах його оцінюють не завжди;
- Міцність. Лише деякі виробники заявляють, що вжили особливих заходів для зміцнення каркасу тієї чи іншої моделі. Насправді це важлива характеристика для країни, де покриття автошляхів щедре на сюрпризи;
- Шумність. Цей параметр позначається на стандартній євроетикетці. Шум покришок при їзді не дуже важливий для власників немолодих машин, але з іншого боку, в далекій дорозі водій через зайвий шумовий фон швидше втомлюється. Багато автовласників приділяють увагу тому наскільки тиха гума чи навпаки досить гучна;
Слід зауважити, що далеко не в кожному випадку виробник моделі середнього сегменту чітко позиціонує всі особливості її поведінки по пунктах. Тому при виборі літньої гуми в сегменті найкращого сполучення ціна-якість треба звертати увагу на результати незалежних тестів шин.
Огляд найпопулярніших моделей літньої гуми у категорії ціна – якість
Ми обрали основні моменти в результатах незалежних тестів літньої гуми в середньому сегменті, що цікавить нас.
Огляд Premiorri Solazo S Plus
Premiorri Solazo S Plus |
Вітчизняна літня шина, яка за кількома параметрами перевищує моделі-“іномарки”. Вона має ефективний асиметричний протектор і гумову суміш з високим вмістом сіліки (оксиду кремнію). Завдяки цьому Преміорі Солазо має гальмівний шлях на 1м коротший за попередницю. Журналістські тести показали, що керованість на сухій поверхні у Premiorri Solazo S Plus теж суттєва краща. При цьому саме ця модель Солазо ес Плюс відзначається стабільністю характеристик, тобто показники принципово не змінюються протягом кількох тестів. Зрозуміло, що шина постачається в українську торгівельну мережу з заводу у Білій Церкві.
Triangle TH201
Triangle TH201 |
Недорога шина попри все має сильні сторони у вигляді впевненого маневрування на сухому асфальті. Експерти відзначають її економічність при рівномірному русі заміськими трасами, також тести показали прийнятний результат у керуванні на мокрій дорозі. ТН201 не ідеальна з точки зору шумності, але в цьому показнику вона все одно краще за кілька більш іменитих конкурентів. В цілому Triangle TH201 добре зарекомендувала себе за кілька років продаж в Україні, куди її завозять з одного з китайських заводів.
Hankook Kinergy Eco 2 K435
Hankook Kinergy Eco 2 K435 |
Цікава модель від добре відомої марки Ханкук попри доступну ціну зберегла комплекс своїх характеристик на середньому рівні. Наголошуємо, що йдеться саме про усі характеристики – провальних дисциплін для Kinergy Eco 2 K435 немає. Але, оскільки модель створювалася в першу чергу для невеликих і недорогих легкових автомобілів, не дивно, що основна особливість Кінерджі – низький опір коченню, тобто економічність, недаремно в назві є слово Eco. В Україну Hankook Kinergy Eco 2 K435 постачається з Угорщини.
Barum Bravuris 5HM
Barum Bravuris 5HM |
Шини Bravuris 5HM відрізняються високим індексом стійкості до зношення. Причому наголошується, що протягом всього часу вона зберігає заявлені характеристики – а таке буває далеко не у всіх. Пояснюється ця перевага особливим складом компаунду, з якого зварений протектор та інші частини Барум Бравуріс. Постачальники даної моделі на український ринок – Словаччина, Чехія, Португалія, Німеччина, Румунія, в залежності від розмірності. Гама Barum Bravuris, до речі, дуже широка як для недорогої моделі.
Gislaved Ultra Speed 2
Gislaved Ultra Speed 2 |
Ця модель шведської марки хороша на сухій і мокрій дорозі, особливо високі характеристики гальмування на мокрому покритті. Для багатьох автомобілістів буде важливо, що ця шина виділяється комфортністю і має низький опір коченню, тобто вона допоможе заощадити кошти на пальному. Крім того, виробник відзначає збільшений ресурс цієї покришки. Українські магазини завозять цю модель з Франції, Чехії, Словаччини, Португалії, Румунії та Німеччини.
Triangle AdvanteX SUV TR259
Triangle AdvanteX SUV TR259 |
Новинка українського шинного ринку – Тріангл, призначена в першу чергу для кросоверів. Шина позиціонується як літня, хоча виробник зазначає, що вона придатна для впевнених поїздок у міжсезоння. І все ж таки найкращі її якості проявляються на сухому і теплому асфальті – в першу чергу це курсова стійкість та економічність на невисоких швидкостях. Комфортність Triangle AdvanteX стала ще однією перевагою цієї моделі, вона на середньому рівні в сегменті. Triangle – суто китайський бренд, тож усі постачання в нашу країну відбуваються з Піднебесної.
Огляд для Nexen-Roadstone N Blue ECO
Nexen-Roadstone N Blue ECO |
Давно відома модель, яка завдяки своїм властивостям впевнено тримає свої позиції на ринку. Мабуть, це той самий баланс ціна-якість, якого варто прагнути іншим гравцям сегменту. Покришка Нексен-Роадстоун має більш-менш рівні показники в усіх номінаціях, в найбільш важливих дисциплінах це середній рівень, а показники економічності, гальмування на мокрому асфальті та стійкість до аквапланування в них – серед найкращих. Для українських споживачів пропонують шини Nexen-Roadstone N Blue ECO корейського виробництва.
Matador MP 47 Hectorra 3 – швидкий огляд
Matador MP 47 Hectorra 3 |
У цієї шини статус найдешевшої європейськой покришки, при тому що виробник заявляє її як спроектовану для швидкісних автомобілів високого класу. За результатами найавторитетніших європейських тестів MP 47 Hectorra 3 увійшла в число 15 гідних уваги моделей. Якщо конкретно, то Matador MP 47 Hectorra 3 одна з найкомфортніших на ходу, має високий показник економічності; гірше характеристики поведінки на мокрій поверхні. В Україну привозять шини Матадор з Словаччини, Німеччини та Франції.
Laufenn S Fit EQ
Laufenn S Fit EQ |
Дочірній бренд виробника Hankook, який претендує на місце у високому сегменті. На незалежних тестах ця модель Лауфен отримувала високий рейтинг співвідношення ціни і якості, і , навіть якщо порівнювати з титулованими конкурентами. В кращий бік відрізняються показники аквапланування та керованості на сухій поверхні – вони вище середнього. До України Laufenn S Fit EQ постачається з європейського заводу компанії в Угорщині.
Lassa Greenways
Lassa Greenways |
Турецька шина створена за участі конструкторів Bridgestone, суббрендом якої, власне, вона і є. Її проектували з упором на екологічність, тобто покришка повинна економити власникові гроші на пальне. Основні експлуатаційні характеристики цілком прийнятні. Багато уваги інженери і хіміки приділили збільшенню ресурсу протектора і універсальності моделі в плані погодних умов – як в літню спеку, так і в дощову погоду. До нас модель Lassa Greenways привозять з Туреччини.
Висновок
Певно, в жодному іншому сегменті автомобільних шин успіх вибору не залежить так від відповідності умов експлуатації характеристикам конкретної моделі. Тому наша остання порада: якщо не вдається зрозуміти, наскільки вам підходить якась обрана модель шини, облиште її і спробуйте розібратись з іншою, характеристики якої розтлумачені виробником або незалежними тест-пілотами більш чітко. Асортимент гуми в категорії ціна-якість достатньо широкий, щоб знайти адекватну заміну якійсь незрозумілій моделі.