GPS-моніторинг транспорту: поради щодо вибору надійного партнера з моніторингу
G GPS-моніторинг – це слідкування за рухомими об’єктами (в нашому випадку транспортними засобами) за допомогою супутників, стільникового зв’язку, комп’ютерів та цифрових мап.
Як працює супутниковий моніторинг?
На транспортний засіб встановлюється спеціальне обладнання (GPS-трекер), яке передає дані на сервер системи моніторингу, і диспетчер або інша зацікавлена особа мають змогу спостерігати в режимі реального часу за пересуванням об’єктів моніторингу на цифровій мапі.
Однак GPS-моніторинг не обмежується простим переглядом маршрутів. Завдяки даним отриманим від трекерів також можна:
- відстежити швидкість руху транспортного засобу;
- подивитись інформацію щодо часу зупинок та стоянок транспорту;
- проконтролювати дотримання маршрутів;
- призначити робочі геозони та проконтролювати час перебування в них;
- відстежити стиль водіння та володіти інформацією про пробіг автомобіля;
- проконтролювати витрати пального;
- отримати дані про показники одометру, оберти та температуру двигуна;
- зчитати помилки з CAN шини автомобіля.
В яких сферах актуально використання GPS – моніторингу?
Слідкування за транспортом користується найбільшою актуальністю в комерційній сфері:
- логістичні компанії,
- аграрні компаній;
- кур’єрські служби;
- транспортні компаній;
- страховий сектор;
- охоронні компанії;
- видобувна галузь;
- громадський транспорт;
- комерційні автопарки та ін.
В той же час в Україні зростає популярність GPS-моніторингу транспортних засобів власного використання. Власники транспортних засобів прагнуть контролювати своє авто 24/7 та купують трекери як сучасне доповнення до сигналізації. Наявність GPS-трекера може допомогти в нестандартних ситуаціях, наприклад при викраденні авто або дорожньо-транспортній пригоді, при пошуку авто на парковці великого ТРЦ або з метою контролю якості водіння іншими членами сім’ї. Деякі трекери окрім функцій моніторингу оснащені тривожними кнопками, при натисканні на яку заздалегідь визначені контакти або охоронна фірма отримують сповіщення від системи моніторингу про запит про допомогу. Існує можливість додатково встановити реле блокування, яке дає можливість керувати запалюванням авто віддалено з системи моніторингу.
Завдання GPS – моніторингу комерційного транспорту
Система GPS-моніторингу транспорту на підприємстві допомагає керівникам підприємств оптимізувати й систематизувати роботу, скоротити витрати, викорінити крадіжки ТМЦ на підприємствах, а отже стати більш конкурентоздатними в умовах сучасного ринку.
Впровадження системи моніторингу транспорту на підприємстві вирішує наступні завдання:
- Підвищує ефективність використання транспортних засобів.
- Контроль місця розташування транспорту і вантажів.
- Контролює дотримання маршрутів в реальному часі.
- Дисциплінує водіїв і диспетчерів.
- Попереджає нецільове використання техніки.
- Знижує витрати на пальне та супутні витрати, в тому числі на обслуговування транспортних засобів.
- Підвищує рівень безпеки водіїв, вантажів та транспортних засобів.
- Збільшує термін експлуатації транспортних засобів.
Якість вирішення цих та інших завдань GPS-моніторингу в більшості залежить від правильного вибору компанії-партнера. На ринку України існує багато підприємств, які пропонують встановити обладнання та надати доступ до системи моніторингу.
Як вибрати надійного партнера з GPS -моніторингу?
Успіх впровадження системи моніторингу на підприємстві залежить від правильно підібраного партнера. Система GPS – моніторингу це сукупність різних факторів:
- обладнання;
- програмного забезпечення;
- кадрів – професіоналів своєї справи, які допоможуть з впровадженням системи моніторингу на Вашому підприємстві.
Варто відповідально поставитись до вибору партнерів з моніторингу. Наші поради допоможуть Вам зорієнтуватися на українському ринку послуг з GPS- моніторингу.
Пропонуємо короткий перелік ознак надійного партнера з GPS-моніторингу. Ось 5 основних критеріїв, яким має відповідати ваш майбутній партнер:
1. Досвід роботи компанії. Радимо шукати партнерів, які багато років працюють на ринку України та завоювали довіру серед своїх клієнтів. Компаній, що впевнені в своїй репутації з готовністю поділяться з Вами контактами реальних клієнтів, щоб Ви могли отримати живі відгуки з перших вуст про роботу обладнання та досвід співпраці з компанією.
2. Комплекс послуг, які пропонує компанія. Окрім продажу обладнання, в перелік послуг обов’язково мають входити:
- послуги з монтажу та налаштування обладнання;
- технічний супровід (технічна підтримка), яка готова відповідати на Ваші запитання щодо роботи та налаштування системи 7 днів на тиждень упродовж всього часу співпраці;
- навчання по роботі з системою моніторингу, налаштування необхідних звітів та сповіщень;
- сервісне обслуговування обладнання;
- послуги з інтеграції даних з системи моніторингу в облікову і системи Замовника;
- послуги з оновлення програмного забезпечення системи моніторингу.
3. Підхід до клієнта. Багато компаній пропонують “індивідуальний підхід до клієнта”, але що це насправді означає? Лідери ринку GPS-моніторингу пропонують індивідуальні рішення для кожного клієнта: при підготовці комерційних пропозицій менеджери аналізують кожну одиницю техніки, що підлягає моніторингу та пропонують декілька варіантів комплектів системи моніторингу для кожної одиниці техніки виходячи з потреб Замовника.
4. Кваліфікація спеціалістів та наявність сертифікатів. Моніторинг транспорту це складний процес, який потребує глибоких знань та постійного навчання. Компанії-виробники обладнання та програмного забезпечення для GPS-моніторингу проводять навчання своїх партнерів та підтверджують це виданими на ім’я компанії та окремих працівників сертифікатами.
5. Гарантійні зобов’язання. При купівля трекерів та іншого обладнання, що необхідно для впровадження системи моніторингу на підприємстві варто дізнатись чи надає компанія гарантію та післягарантійне обслуговування на обладнання. Всі підприємства, що мають статус “офіційного дилера” 100% надають гарантію.
Додатковими бонусами можуть стати:
- мобільний додаток для полегшення контролю за автопарком у будь-якій точці земного шару;
- виконання «шеф-монтажів» (проведення монтажів з метою навчання працівників вашої компанії);
- наявність розвиненої мережі партнерів-інтеграторів у постачальника послуг моніторингу – це може значно скоротити час на дорогу та транспортні витрати для вашої компанії;
- брендування системи моніторингу під корпоративний стиль Замовника.
Виважено підходьте до виробу партнера з впровадження системи GPS-моніторингу на вашому підприємстві і Ви гарантовано відчуєте усі переваги контролю за транспортними засобами.
Джерело: overseer.ua