Угода "за рубль" — Renault передає свою частку "АвтоВАЗу" російській стороні
Renault Group передає свою частку “АвтоВАЗу”, а це 68% відсотків акцій концерну, російському інституту НАМІ, що займається розробками у сфері автомобілебудування. У Мінпромторгу Росії договір з Renault називають угодою “за рубль”, наголошуючи, що про націоналізацію активів компанії не йдеться.
Щодо компанії “Автофармос” (з 2014 року ЗАТ “Рено Росія”), заснованої французами в 1998 році спільно з урядом Москви, то вона буде передана останньою. Частка Renault в капіталі компанії становить 100%. Через війну Росії проти України завод у Москві був зупинений 23 березня 2022 року рішенням Ради директорів Renault Group.
Станом на 2019 рік на підприємстві збирали автомобілі Renault Duster, Renault Kaptur, Renault Arkana і Nissan Terrano. На той момент рівень локалізації виробництва становив 70%. Новий власник планує використовувати завод для виробництва “інших автомобілів”.
Renault Group офіційно зайшла в Росію в 1992 році. Тоді був відкритий перший московський офіс компанії. За ці роки французька група стала одним із найбільших виробників легкових автомобілів в Росії і одним з основних інвесторів в російський автопром. Компанія повністю або частково володіє заводами в Іжевську, Тольятті та Москві. Російський ринок є для Renault Group другим за обсягом продажів після Франції. У 2021 році французи продали в Росії 482 тисячі автомобілів, на 39 тисяч менше, ніж на батьківщині.