Мінський автозавод випустив перший електробус (відео)
Перший низькопідлоговий електробус МАЗ 303е10 працює на акумуляторній батареї з високою ємністю – 412 А•год – і тривалим терміном служби. Запас ходу автобуса – до 300 км, що можна порівняти з передовими моделями світових виробників.
Зовні автобус схожий на “міжміський” і обігрує силует зубра – таке відчуття створює колоритна “горбинка” на даху. Панорамного скління стало ще більше – майже на третину. Каркас виготовлений із труб стійкої до корозії сталі зі спецпрофілем для більшої тримальної здатності. Панелі з алюмінію і пластика також невибагливі, що допомагає уникнути серйозного ремонту. Силова установка розміщена над ними, щоб звести до мінімуму шуми та вібрації.
Електричний МАЗ використовує німецький електродвигун ZF CeTrax потужністю 300 кВт. Електробус перевершує велику кількість аналогів за динамікою розгону, запасом ходу і середньою витратою електроенергії.
Батареї-накопичувачі заряджаються від автономного трансформатора в 380 вольт або на спеціально обладнаних станціях з роз’ємом CCS2 Combo. За умови максимального струму на це потрібно до 4 годин.
“Для МАЗа настав історичний момент – вихід у перспективний сегмент електробусів. Нова модель поєднала в собі переваги автобуса і тролейбуса. Причому створена вона на базі автобуса третього покоління МАЗ 303, але з максимальною уніфікацією вузлів, агрегатів, елементів облицювання і електронних систем. Електробус вийшов не тільки сучасним, а й економічним, що робить його оптимальним вибором для міст”, – прокоментували фахівці ВАТ “МАЗ”.
Габарити електробуса адаптували під міське середовище. Довжина – 12,43 м, ширина – 2,55 м, а висота – 3,3 м. У салоні з комфортом розміщується понад 70 пасажирів, з них 30 – на сидіннях. Ще 14 місць передбачено в безбар’єрній зоні.
Салон сучасний – з теплими кнопками, безконтактною системою протизаземлення і висувною апареллю для людей на інвалідних візках. Усі ряди сидінь оснащені USB-портами, щоб пасажири могли зарядити в дорозі смартфони та планшети.
Важлива деталь: в електробусі реалізовано електричне опалення, що робить його повністю екологічним. Кондиціонер працює як на обігрів, так і на охолодження. Водійське місце обладнано цифровою панеллю приладів. На екрані видно кожну деталь, зокрема дані з датчиків дощу, світла, систем безпеки ECAS і EBS.
Електронне управління забезпечує автоматичну діагностику всіх бортових систем. Всі конструкції максимально уніфікували зі звичними автобусами. Це стосується передньої осі з незалежною підвіскою, тяжного моста, інших агрегатів і вузлів. Зроблено це невипадково: тим самим перевізники зможуть одночасно обслуговувати електробуси і дизельні автобуси.