
Автоматичні дверцята Тесла – експеримент на травмобезопасность
Автоматичні дверцята Тесла складаються із двох частин із рухомим з’єднанням і називаються «соколиним крилами». Вперше незвичайні дверцята-крила отримав кросовер Tesla Model X.
Диво-дверцята, що забезпечують легкий доступ у салон, можна відчиняти/зачиняти дистанційно. За траєкторією відкривання і відстеження об’єктів поблизу стежать спеціальні датчики, мета яких – не допустити пошкодження дверцят. Також передбачено функцію антизащемлення, подібну до тієї, що у вікнах автомобілів.
Покупці перших Tesla Model X скаржилися на надмірну чутливість сенсорів, які «бачили» мало не порошинки, через що спрацьовувала функція антизащемленння.
Після численних скарг американський виробник електромобілів переналаштував їх чутливість, але в підсумку це призвело до виникнення нової проблеми. Як стверджують деякі власники кросовера Тесла, сенсори дверцят можуть не «відчути» в отворі не тільки пальців, а навіть руки або ноги.
Наочний експеримент на травмобезпеку дверцят Tesla провели двоє скандинавських власників електричних кросоверів. На прикладі сосисок, овочів та інших продуктів харчування вони перевірили, які предмети можуть виявитися затиснутими: